T11-611-1.8 - Circuit Breaker 1.8A
Schurter
Product no.:
T11-611-1.8A
MPN:
T11-611-1.8A
Shipping time:
3 - 5 days
Question to article
19 % VAT incl. | »
Products description
Data sheet
Manufacturer Information
Products description
Features
• single pole thermal circuit breaker
• ideal as replacement for fuses, especially for higher rated current
• advantage of being immune to high inrush currents and line transients
• easy Snap-in type
• quick connect terminals 6,3x0,8mm
Print datasheet
Data sheet
Manufacturer Information
Hersteller/Producer
SCHURTER GmbH
Elsässer Str. 3
79346 Endingen am Kaiserstuhl
Deutschland/Germany
Telefon/Phone:
E-mail:
info.de@schurter.com
Last viewed:
19 % VAT incl. | »
Select delivery country
excl.
Shipping costs
Details
MBRF10H100CT - Double diode Schottky 100V 10A(2x5) ITO220AB
19 % VAT incl. | »